INAUGURACJA
9 czerwca 2013 – niedziela g.19.00
OLGA PASIECZNIK – SOPRAN
Olga Pasiecznik zaliczana jest do najwybitniejszych sopranistek współczesności. Jest laureatką m.in. prestiżowego konkursu wokalnego im. Królowej Elżbiety Belgijskiej w Brukseli (III Nagroda i Nagroda Publiczności). Była też dwukrotnie nominowana przez międzynarodowe gremium do nagrody najlepszej śpiewaczki sezonu artystycznego, czyli najlepszej artystki operowej na świecie. Wielokrotnie nagradzana również w Polsce: otrzymała m.in. 2 Fryderyki za nagrania solowe, nagrodę festiwalu „Warszawska Jesień”, Złoty Krzyż Zasługi, Nagrodę im. Hiolskiego, Nagrodę im. C. K. Norwida. Koncertuje w najbardziej prestiżowych salach Europy: Opéra Bastille, Théâtre des Champs-Élysées, Théâtre Châtelet, Salle Pleyel w Paryżu, Concertgebouw w Amsterdamie, Teatro Real w Madrycie, Berliner Konzerthaus, Bayerische Staatsoper, Theater an der Wien, Grand Théâtre de Genève, w Operach Narodowych w Warszawie i Helsinkach. Ma w swoim repertuarze ponad 40 oper, a w dorobku ponad 50 płyt. W programie pieśni Mozarta, Schuberta, Mendelssohna, Rachmaninowa. Przy fortepianie – Natalia Pasiecznik.
WSTĘP WOLNY
WIECZÓR II
11.czerwca 2013 – wtorek, g.19.00
PROAVITUS CHÓR
Arcydzieła wielogłosowej muzyki wokalnej renesansu i baroku
Proavitus to z łaciny „dziedzictwo, spuścizna, ojcowizna”, stąd głównym założeniem zespołu jest wykonawstwo muzyki dawnej, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej. Proavitus od lat utrzymuje wysoki poziom artystyczny, czego potwierdzeniem jest między innymi dwukrotne zdobycie Grand Prix na ogólnopolskim konkursie interpretacji muzyki dawnej odbywającym się w ramach Dni Muzyki Dawnej w Żywcu. Dorobkiem zespołu jest szereg koncertów w Polsce i Europie, liczne nagrania radiowe i telewizyjne oraz znakomite recenzje. Usłyszymy przepiękny renesansowy i barokowy repertuar wokalny, w tym psalmy Gomółki, Wacława z Szamotuł, Mszę Gorczyckiego, oraz Orlanda di Lasso i Johna Dowlada.
WSTĘP WOLNY
WIECZÓR III
13 czerwca 2013 – czwartek g.19.00
POLISH BRASS QUINTET
Zespół złożony ze znakomitych instrumentalistów, laureatów konkursów i stypendiów. Lubomir Jarosz-pierwszy trębacz Polish Brass Quintet, jest też pierwszym trębaczem Warszawskiej Opery Kameralnej; Michał Gidziński – drugi trębacz PBQ to solista Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego; Hubert Kowalewicz- waltornista PBQ jest od 2008r. pierwszym waltornistą Sinfonii Varsovii; Krzysztof Wojtyniak – jest puzonistą Filharmonii Narodowej, a Andrzej Białek – tubista – współpracuje ze wszystkimi najlepszymi zespołami orkiestrowymi w kraju. Zespół ten wykona dla nas pełen blasku repertuar na kwintet dętych instrumentów blaszanych.
WSTĘP WOLNY
WIECZÓR IV
16 czerwca 2013 – niedziela g.19.00
ŁUKASZ DŁUGOSZ – FLET
ANDRZEJ JUNGIEWICZ – FORTEPIAN
Łukasz Długosz – jeden z najlepszych flecistów świata. Zwycięzca 34 konkursów fletowych, występuje z najlepszymi orkiestrami w najbardziej prestiżowych salach, dając ponad 100 koncertów rocznie. Mieszka w Nowym Jorku, do Polski przylatuje przy okazji tournee po Europie. Wiele z jego realizacji można uznać za muzyczne spełnienie marzeń, w tym nagrania London Symphony Orchestra, czy koncert w sali Musikverein w Wiedniu, gdzie 2,5-tysięczna publiczność nagrodziła artystę owacją na stojąco. Jego koncerty były wielokrotnie transmitowane przez najważniejsze stacje radiowe, w tym m.in.: BBC, Deutschlandradio, Polskie Radio, Radio France, RMF Classic. Jest jurorem międzynarodowych konkursów fletowych. Prowadzi kursy mistrzowskie w Europie i Azji. Zrealizowano o nim film telewizyjny, który sfinansował Narodowy Bank Polski. Urzeka w jego grze piękny, elastyczny dźwięk, perfekcyjna technika i ogromna muzykalność, do których podczas koncertów na żywo dochodzi także niezwykłe sceniczne obycie i znakomita prezencja. Cechy te czynią go artystą absolutnym.
WSTĘP WOLNY
WIĘCEJ INFORMACJI NA:
www.bestartpromotion.com/festiwale